Slide background

Pardubický klub rádiového orientačního běhu má mistry světa v žákovské kategorii

Tärgu Jiu (Rumunsko) – Začátkem července skončilo v rumunském městě Tärgu Jiu mistrovství světa žáků a dorostu v rádiovém orientačním běhu (ROB), kterého se zúčastnili také žáci David Hořejší a Šebastián Vlasák, kteří trénují pod vedením trenérky Jitky Šimáčkové v oddíle ROB Pardubice.

Pro Šebastiána a Davida to byly první světové závody tohoto druhu a o to víc jim náleží uznání, že si spolu se svými týmovými kolegy v kategorii chlapců do 14ti let odvezli z Rumunska zlatou medaili v soutěži družstev na klasické trati a stali se tak mistry světa v disciplíně - pásmo 3,5 MHz, a krom toho ještě vybojovali stříbrnou pozici v pásmu 144 MHz.
Na mistrovství světa do Rumunska se vydali pardubičtí sportovci spolu s týmem žákovské a dorostenecké reprezentace, který tvořil 20 sportovců, chlapců a dívek, přičemž do každé kategorie se nominovalo pět nejlepších sportovců Česka na základě sedmi závodů ve třech národních soutěžích.
Pod Karpatami, kde během závodů teploty ve stínu dosahovaly 30 stupňů a nebylo při čekání na start kam před sluncem utéci, si mladí čeští reprezentanti vedli na výbornou, obsadili nejvyšší pozice mezi ostatními týmy světa a odvezli si tak z Rumunska 13 zlatých, 10 stříbrných a 6 bronzových medailí.

fotoMS
Mistři světa 2022 v soutěži družstev z klubu ROB Pardubice. Zleva Šebastián Vlasák a David Hořejší.