Slide background

MS žáků 2018 očima fanouška

johy ms2018Jelikož se letos MS žáků a dorostenců konalo v České republice, několik skalních fanoušků našeho oddílu vyrazilo fandit. Martina L. objednala prima ubytování ve Starých splavech v chatičkách, zaplatila zálohu a téměř vše zorganizovala. Tímto ji patří velký dík. A mohlo se jet.

Martina, Pard, Michal, Jitka, Míra, Martin, Tomáš, Ida a pes dorazili již na slavnostní zahájení. Druhý den se jelo na kole k Sosnové fandit na první závod v klasice 3,5 MHZ. Jelikož byla neděle, přijelo i mnoho dalších fanoušku, takže atmosféra byla výborná. Tu samozřejmě podtrhla i výborná klobáska a pivko za velmi příznivé ceny. A vyplatilo se čekat. Sice Kuba a Johanka vybíhali až na konci startovního pole, Tom dorazil z pardubických jako první. Nejprve jeho výsledek vypadal velice slibně, ale nakonec mu jeho výkon stačil na 13. místo. Pak dorazil Kuba a už v cílovém koridoru bylo jasné, že si běží pro titul mistra světa. Několik vlajek, jekot a zvuk trubek ho doprovodili až na cílovou pásku. A v Pardubicích se mohlo slavit. V kategorii D14 suveréně vedla Míša Novotná, která všechny podrtila svým rychlým během z poslední lišky. Netrpělivě jsme čekali na Johču. Pak se objevila v cílovém koridoru a bylo jasné, že do Pardubic poputuje druhá medaile, tentokrát bronzová. Takže v cíli už jsou všichni, ještě jedno pivko a jedeme na výlet a zpět do kempu. Večer dorazila Klára a Tom s Idou a pes museli odjet. Nevadí, zítra dorazí další.

Krásná atmosféra byla i cíli sprintu. Divácká kontrola byla opravdu divácká a šlo jen o to, kde fandit. Zda na cílové pásce nebo na divácké kontrole. Fanoušci pobíhali sem a tam, ale všichni si to užívali. A opět bylo pivko a klobása. Tentokrát dorazil ještě Kuba a Klára a posílili řady pardubických fanoušků. A výsledky zase stály za to. Kuba třetí, Johča 12 (nějak se zatoulala cestou na diváckou) a Tom na 8. místě. Odpoledne jsme zvládli ještě krásný výlet na průrvu Ploučnice a večer dorazila další posila. Přijel Ondra a Martina J. a oba stihli ještě slavnostní vyhlášení.

Poslední závod na 2m, byl ve stejném lese jako sprint a dokonce cíl by na stejné louce. Kuba si tentokrát vybral smůlu (nějak mu ty 2m nejdou), Tomovi se také moc nezadařilo, ale Johča to napravila. Sice doběhla se ztrátou cca 8 minut na vítězku, ale na dvoumetru je možné vše. Cinkla ji bronzová medaile. Dorazil zase pes, Ida i Tomáš.

Takže chci poděkovat všem fanouškům z Pardubic, ale i z dalších oddílů. Bez nás by to nebylo ono. A také jedno poučení do Pardubic – je třeba trénovat 2m.